Oblast Ahrntal/Valle Aurina se nachází v nejsevernější části Itálie a návštěvníkům nabízí různorodé sportovní aktivity. Lyžaři si mohou užívat alpské lyžování ve skvěle vybavených resortech, kde na ně čeká 75 km sjezdovek. Navíc jsou obklopeny horskými masivy a zajišťují tak dechberoucí výhledy. Rodiny s dětmi zase ocení pohodlné lyžařské vleky i 3 zábavní parky. Mimo lyžování se dá bavit sáňkováním, bruslením, curlingem i procházkami na. Také je zde k dispozici 50 km běžkařských tratí, které často vedou přírodním parkem Rieserferner Ahrn.

Kompletní zimní zábava čeká v jedné oblasti
 • Oblast Ahrntal je dlouhé údolí, které nabízí všechny druhy zimních zážitků a naprostou jistotu sněhu. Milovníci zimních sportů se mohou těšit na sáňkování, lyžování i curling.

 • Ve dvou místních lyžařských resortech, Klausberg a Speikboden, se nachází celkem 75 km sjezdovek. Každý si tak může zvolit obtížnost, která mu vyhovuje, a pak si jen užívat jízdy.

 • Celkem 80 horských vrcholů vyšších než 3 000 m představuje majestátní panoramata. Ta si mohou lyžaři vychutnávat během sjezdu či z romantických a útulných alpských chatek.

Zážitkové lyžování a výhody pro připravené
 • Na začátku sezóny mohou lyžaři využít tzv. Free Skipass. Ten je k dispozici v termínu od 3. 12. do 23. 12. 2022. Při pobytu na alespoň 4 nebo 7 nocí lze 3 nebo 6 dnů zdarma lyžovat v areálech Speikboden a Klausberg.
 • Ranní ptáčata si mohou užít jízdu na nikým nejeté trati a vytvořit „první stopu“. Stačí si přivstat a již v 8 hodin vyrazit do skiareálu Klausberg. Lyžaři tak získají jedinečnou možnost být na sjezdovce první.
 • Nové zkušenosti se dají získat ve snowparku Speikboden. Tento 700 m dlouhý zábavní park obsahuje prvky, na kterých lze zkoušet akrobatické triky. Navíc se zde nachází 3 rodinné vleky, takže se může bavit celá rodina.
Kulinářské zážitky v Ahrntalu

 • Další kulinářská specialita ze světa sýrů je legendární tyrolský „Graukäse". Jedná se o zrající šedý sýr z organického farmaření. A návštěva některé z místních farem, kde se sýr vyrábí, je velmi zajímavým zážitkem.
 • Doslova z jiného soudku je GustAhr. Jedná se o řemeslně vyráběné pivo z Jižního Tyrolska, konkrétně přímo z Ahrntalského údolí. Pivo GustAhr v sobě spojuje tradiční metody s moderním provedením a ruční výrobou.
Do Ahrntalu může s radostí vyrazit celá rodina

 • Adrenalinovou jízdu po horském svahu nabízí bobová dráha Alpine Coaster. Na 1 800 metrech se dá dosáhnout maximální rychlosti 40 km/h, a také projet speciální 360° otáčku, která pořádně rozpumpuje krev. Takový výlet se jistě zapíše do vzpomínek.
 • Jižní Tyrolsko nabízí celou řadu jedinečných zážitků. Mezi nimi například jízdu v kočáře taženým koňmi či sáňkování. To se v oblasti Ahrntalu pyšní zajímavým prvenstvím. Nachází se zde totiž nejdelší sáňkařská dráha v Jižním Tyrolsku o délce 10 km.
 • Epické scenérie jsou stvořené pro romantické zážitky. Kdo si přivstane, se může těšit na krásný východ slunce nad horami. Kombinace křišťálově čistého vzduchu, třpytivého sněhu a horských masivů je nezapomenutelná.
Jak se k nám dostanete?
Ahrntal/Valle Aurina
 • Vlakem
  Z České republiky se do Jižního Tyrolska dostanete pohodlně i vlakem, a to díky nejrůznějším trasám. Doba cesty z Prahy by neměla trvat déle než šest hodin. 
 • Autem
  Osobním autem se z Prahy do Bolzana/Bozenu dostanete přibližně za šest hodin. Velmi oblíbenou trasou a nejvíce projížděným alpským sedlem je Brennerský průsmyk. 
 • Letadlem
  Innsbruck na severu a Verona na jihu jsou letiště nacházející se nejblíže Jižnímu Tyrolsku. Letecká spojení jsou příznivá, což vám usnadní plánování cest.