Oblast Ratschings nabízí tři krásná údolí, která přímo vybízí ke strávení zimní dovolené. Na lyžaře zde čekají úchvatná panoramata, ultramoderní lanovky a skutečně široké sjezdovky podpoří zážitek z každé jízdy. Celkem je zde k dispozici 28 km sjezdovek v různé obtížnosti. Kdo s lyžováním teprve začíná, případně si chce prohloubit své dovednosti, si může vybrat některou z certifikovaných lyžařských škol a tento sport se snadno naučit. A ti, kdo zrovna netráví čas na svahu, mohou navštívit blízké město Sterzing a vyrazit na krásný Vánoční trh.

Za zimními radovánkami a výhledy do Ratschings
 • Lyžařská oblast Ratschings-Jaufen přivítá návštěvníky svými perfektně udržovanými sjezdovkami, vyhřátými alpskými boudami, dechberoucími výhledy i trasami pro nenáročné zimní túry.

 • Skiareál Ratschings-Jaufen je vhodný nejen pro profesionální lyžaře, ale i pro rodiny s dětmi. Nachází se zde hned dvě lyžařské školy, zábavní park i lyžařská školka pro nejmenší.

 • Během lyžování dochází k výdeji energie a tu je potřeba doplňovat. Například v alpských chatkách podél sjezdovek. Chutné rpokrmy z lokálních ingrediencí nadchnou každého.

Dlouhé sjezdovky zaručí nezapomenutelné lyžování
 • O cestu na začátek sjezdovek a zahájení lyžařských zážitků se stará 8 hi-tech lanovek. Každá z nich zaručuje bezpečný způsob dopravy, během kterého si cestující odpočinou a mohou obdivovat krásy okolní přírody.
 • Skiareál Ratschings-Jaufen nabízí 28 km perfektně upravených sjezdovek, které jsou v sezóně vždy zasněžené, a navíc zde nehrozí lavinové nebezpečí. V kombinaci s unikátními výhledy je postaráno o perfektní zážitek.
 • Lyžařská oblast Ratschings-Jaufen klade maximální pohodlí návštěvníků na přední místo. Připravila proto dostatkem parkovacích míst, možnost úschovy i půjčení lyží i specializovaný sportovní obchod pro případný nákup.
Výtečná alpská kuchyně dodá energii
 • Ve zmíněném skiareálu je dostatek míst pro občerstvení, takže se návštěvníci nemusí obávat hladu a mohou si dopřát jídlo po celý den. Nechybí ovšem ani restaurace se zážitkovou gastronomií pro jedinečný požitek z jídla.
 • Zdejší kuchyně se pyšní typicky regionálním zaměřením, využívá lokální produkty a ingredience. Nadšení pro kulinářské umění je v Ratschings poznat z každého sousta, a kdo do této oblasti zavítá, si výborně pochutná.
 • Jihotyrolská kuchyně nabízí celou řadu vynikajících specialit. V Ratschings si hosté mohou pochutnat například na Knödel (plněné knedlíky), Kaiserschmarren (dezert císařský trhanec) či plněných těstovinách Schlutzkrapfen.
Zima plná zábavy a zážitků pro děti i dospělé
 • Lyžování si v Ratschings užijí skutečně všichni, včetně rodin s dětmi. K dispozici jsou zde speciální sjezdovky pro ty nejmenší lyžaře. A pro ty, kdo se lyžovat teprve učí, jsou připraveny profesionální lyžařské školy.
 • Lyžování ovšem není jedinou zimní zábavou. V Ratschings čekají skvělé a stále udržované sáňkařské dráhy, které poskytnou oddechové i náročnější sjezdy. Tato příjemná adrenalinová jízda zaujme všechny věkové kategorie.
 • Zcela výjimečným zážitkem je jízda v kočáře taženém koňským spřežením. Cesta skrze sněhové závěje a údolím Alp, zatímco jsou cestující zabaleni v teplých dekách, představí oblast Ratschings z úplně nového úhlu.
Jak se k nám dostanete?
Ratschings
 • Vlakem
  Z České republiky se do Jižního Tyrolska dostanete pohodlně i vlakem, a to díky nejrůznějším trasám. Doba cesty z Prahy by neměla trvat déle než šest hodin.
 • Autem
  Osobním autem se z Prahy do Bolzana/Bozenu dostanete přibližně za šest hodin. Velmi oblíbenou trasou a nejvíce projížděným alpským sedlem je Brennerský průsmyk.
 • Letadlem
  Innsbruck na severu a Verona na jihu jsou letiště nacházející se nejblíže Jižnímu Tyrolsku. Letecká spojení jsou příznivá, což vám usnadní plánování cest.
Cestujte bezpečně - informace týkající se koronaviru

Ano, můžete vyrazit do Jižního Tyrolska a vychutnat si bezpečnou dovolenou. Velmi dbáme na to, abychom vás mohli přivítat bez obav, bezpečně a v souladu s aktuálními nařízeními. Níže najdete všechny důležité informace a současná bezpečnostní opatření, která souvisí s koronavirovou situací v Jižním Tyrolsku.