W dolinie Ahrntal można zarówno spędzić spokojny czas wśród górskiej przyrody, zaczerpnąć sił i głęboko odetchnąć, patrząc na zachwycające panoramy, jak i skorzystać z licznych możliwości aktywności sportowych. Na stokach narciarskich, trasach saneczkowych, lodowiskach czy w parkach śnieżnych rozrywki nigdy nie zabraknie. Kolejki linowe dowożą gości na szczyty gór, a gospody dbają o aspekt kulinarny. Dzięki swojej rozmaitości i przystępności rejon jest idealnym miejscem na wakacje dla rodzin z dziećmi.

Sport, natura i widoki w dolinie Ahrntal
 • Rozmaite, nowoczesne sporty zimowe, gwarantowany śnieg i punkty widokowe, umożliwiające spektakularne widoki 360°, zachęcają do pobytu. 

 • Ośrodki narciarskie w miejscowościach Klausberg i Speikboden zapraszają na 75 kilometrów stoków narciarskich z licznymi wyciągami i atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

 • W gospodach górskich można poczuć się jak w bajce, a widok otaczających alpejskich szczytów zapiera dech w piersi, a których aż 80 mierzy ponad 3 000 metrów.

Na narty do miasteczek Klausberg i Speikboden
 • W ramach akcji promocyjnej Free Skipass weeks, trwającej od 4 do 23 XII 2021 r., na dobre rozpoczęcie sezonu narciarskiego, goście wybranych domów gościnnych mogą skorzystać z darmowych karnetów narciarskich.
 • Kto lubi wcześnie wstawać, może się wybrać na stok już wczesnym rankiem! W miejscowości Klausberg pierwsze kolejki linowe startują już o godzinie 8, a w nich pierwsi miłośnicy śniegu ruszają na pusty, nietknięty jeszcze nartami stok.
 • Park śnieżny Snowpark Speikboden to 700 metrów rozrywki zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych sportowców. Do parku można dojechać 3 wyciągami dla rodzin, a na miejscu poćwiczyć akrobatykę narciarską.  
Ser i piwo – typowe smakołyki Południowego Tyrolu
 • Festiwal Sera to impreza dla wszystkich, którzy uwielbiają… sery! Odbędzie się między 18 a 20 III 2022 roku w miejscowości Sand, w Południowym Tyrolu. Swoje produkty przedstawi ponad 100 europejskich wystawców.
 • Typowy dla doliny Ahrntal szary ser (Graukäse) jest, w sposób ekologiczny, wytwarzany w lokalnych mleczarniach. Będąc na miejscu, można odwiedzić niektóre zakłady i zapoznać się z procesem wyrabiania tego specjału.
 • GustAhr to browar położony w dolinie Ahrntal. Można tutaj nie tylko kupić piwo charakterystyczne dla Południowego Tyrolu, ale też zwiedzić browar albo wziąć udział w degustacji piwa. 
Rodzinne przedsięwzięcia i rekreacja w terenie
 • Klausberg-Flitzer to nie jest zwykła kolejka górska. To niesamowity tor saneczkowy na szynach! Przejażdżka na ośnieżonej górze to wyjątkowe przeżycie – nie tylko dla dzieci.
 • Najdłuższa trasa saneczkowa Południowego Tyrolu czeka na dzieci i dorosłych w miejscowości Speikboden – to aż 10 kilometrów wspaniałej zabawy! Przepiękną krainę zimową można odkryć także na kuligu. 
 • Rekreacja w dolinie Ahrntal zaczyna się już z samego rana. Oglądanie zimowych wschodów słońca na wysokości 2 400 metrów n.p.m. pomaga uwolnić myśli, zaczerpnąć spokoju i odetchnąć. To posmak górskiej wolności.
Jak dotrzeć do Południowego Tyrolu?
Ahrntal
 • Pociągiem
  Do wyboru mamy dwie trasy: Monachium – Innsbruck – Brenner – Bolzano/Bozen oraz Wiedeń – Salzburg – Innsbruck – Brenner – Bolzano.
 • Samochodem
  Dojazd trasą Brennerpass lub „drogą brennerską" (Brennerstraße). Podróż z Warszawy zajmie około 15 godzin, a z Krakowa około 11.  
 • Samolotem
  Lotniska położone najbliżej Południowego Tyrolu są zlokalizowane w Innsbrucku lub w Weronie. Inne znajdują się w Monachium, Wenecji, Treviso, Bergamo i Mediolanie.
Bezpieczna podróż: informacje na temat koronawirusa

Bezpieczny urlop w Południowym Tyrolu jest jak najbardziej możliwy! Przykładamy wszelkich starań, aby nasi goście czuli się bezpiecznie i zostali ugoszczeni zgodnie z obowiązującymi przepisami. Tutaj znajdziesz wszystkie ważne informacje i aktualne działania prewencyjne dotyczące koronawirusa w Południowym Tyrolu.